Klub Zvídálků

Pod vedením p. uč. Ing. Bc. Radky Juhászové, pro děti s povinnou předškolní docházkou

Pokusy a objevování okolního světa v letošním školním roce obohacené o objevování tajů kuchyně.

17.3.2017 - Návštěva gymnázia na ulici Cihelní ve Frýdku

Rok se s rokem sešel a my jsme se opět vydali s našimi Zvídálky na gymnázium na ulici Cihelní. Vždycky se tam moc těšíme, protože si pro nás tamní debrujáři připraví ukázky zajímavých pokusů a vždycky se mezi nimi najdou i takové, které nejdou, z bezpečnostních důvodů, realizovat v prostorách mateřské školy.
Od pokusů s vodou přes různé šprýmy a pokusy s odstředivou silou jsme se dostali k elektřině a magnetismu. Tak například pokusy s vodivostí lidského těla jsou u dětí vždy velmi oblíbené a  dá se u nich zažít spousta legrace. Vyzkoušeli jsme si i magnetický vláček, děti si pohrály s různými zajímavými fyzikálními hračkami, ale největší úspěch měla bezesporu lihová raketa.
Pokusničení rychle uteklo a my museli zase zpátky do školky. Bylo nám ale slíbeno, že příště se pokusy zaměří na chemii. Už teď se moc těšíme.