Návštěva vojáka ve školce

V pátek 2.11. navštívil děti z mateřské školy Anenská, odloučené pracoviště J.Trnky, poručík Jirka, který slouží u průzkumného praporu výsadkářů a pracoval na několika zahraničních misích.
Představil dětem náročnou práci vojáků u jeho praporu, seznámil je s výbavou, kterou používají      při průzkumech, uniformou s červeným baretem  a ochrannými prvky.
Děti si vyzkoušely maskovací oděv, který dokonale splynul s okolní přírodou, sluchátka, kterými byly slyšet zvuky, které uchem sotva uslyšíme a které rozlišují například psi, dalekohledem, kterým vojáci sledují možné nebezpečí.
A jak vojáci na svých průzkumných cestách spí? I to si mohly děti prohlédnout a ti odvážnější vyzkoušet ve stanu – noře, který byl ukrytý na zahradě a svou barvou splýval s okolím.
A aby se děti opravdu cítily jako vojáci – průzkumníci, namaloval jim poručík Jirka obličeje maskovacími barvami a celý zbytek dne si hrály na vojáky a sdílely si své zážitky ze zajímavě prožitého dopoledne.