Panda

Předškoláci se setkali na tradiční besedě se strážnicí městké policie. V rámci projektu PANDA si děti se sympatickou strážnicí povídaly nad obrázky o bezpečném chování na silnici, v parku, v lese nebo na dětském hřišti.
Pomocí obrázků si se strážnicí upevňovaly znalost důležitých telefonních čísel. Takže teď děti už vědí, že telefonní číslo obsahuje vždy 1 (nejleší známku ve škole), 5 (nejhorsí známku ve škole), dále HASIČI mají na konci 0 = 150 (nula je jako rybník s vodou, kterou k hašení hasiči potřebují), SANITKA – LÉKAŘ má na konci  5 = 155 (obrázek připomíná invalidní vozík, kterým nemocného lékař může odvézt), MĚSTSKÁ POLICIE má na konci 6 = 156 (šestka je na obrázku jako část zbraně, kterou strážnici nosí) a STÁTNÍ POLICIE má na konci 8 = 158 (obrázek znázorňuje policejní pouta).
Na konci besedy předškolní děti dostaly omalovánky, kde mají všechny obrázky, o kterých si se strážnicí povídaly a nechybí také důležitá telefonní čísla s pomocnými obrázky.