TÝDEN ZDRAVÍ - den první "Beseda s nevidomým p.Holbou"

Náš TÝDEN ZDRAVÍ jsme zahájili v pondělí 1.4. BESEDOU s nevidomým a částečně neslyšícím panem Holbou a jeho věrnou společnicí fenkou Amy.

V besedě se děti dovídaly, jak se vlastně ze štěňátka stane vodící pes pro nevidomé. Kolik jeho výcvik stojí byla překvapivá informace pro nás učitelky (je to od 200.000,- až do 300.000,-Kč!!). Pan Holba dětem předvedl, jak používá speciálně upravený mobilní telefon, nebo malé navigační zařízení, kterým se dokáže orientovat i bez svého vodícího psa, jak vypadá jeho červenobílá hůlka, nebo děti učil, jak se mají k nevidomým lidem chovat, jak je mají např. převést přes cestu apod..

Děkujeme Vám všem, kteří jste pro našeho čtyřnohého hosta, fenečku Amy, zakoupili hromadu dobrůtek, které od svého panička p. Ladislava Holby bude postupně dostávat, třeba za to, že ho bezpečně doprovodí na cestě domů, do Ostravy...