Mobilní PLANETÁRIUM

Děti shlédly v kopuli mobilního planetária dobrodružství malých broučků, kteří se vydali objevovat jednu z velkých záhad přírody – FOTOSYNTÉZU.

Film "Zivot stromů" děti seznamil s významem stromů a představil jim kouzlo mikrokosmu. Pohádkovou formou je seznámil se stravou stromů, jak stromy rostou, jak pijí vodu nebo jaký má strom vliv na život na naší planetě. Průvodci beruška Dorotka a „berušák“ Mirek jim vše vyprávěl z pohledu hmyzu. Děti se staly na chvíli doslova součástí života stromů…

Snímek je z dílny společnosti Reef Production, předního tvůrce pro digitální planetária a při každé své premiéře nového filmu společnost zasadila 50 stromů v rámci projektu Plant-for-the-Planet, jehož cílem je vysadit miliardu stromů.